Показові тренування в цеху А-5
- 1dprzck
- 26 сент. 2016 г.
- 2 мин. чтения
Участь у показових тренуваннях на території ПАТ «АЗОТ», крім фахівців та спеціалізованих служб і формувань самого підприємства, взяли представники центрального апарату ДСНС України, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС області, а також співробітники навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Києва, Сумської, Черкаської та Чернігівської областей.
Специфіка тренувань передбачала відпрацювання на підприємстві різноманітних схем та методів реагування на потенційну надзвичайну ситуацію пов’язану із можливим витіком аміаку.
Про важливість цього заходу як для підприємства так і для інших учасників цього заходу говорив у своєму вступному слові голова правління ПАТ, Віталій Скляров.
Маючи великий практичний та адміністративний досвід Віталій Леонідович ознайомив присутніх не лише із технологічним процесом велетня хімічної промисловості України та можливими потенційними загрозами, а й із силами та засобами які забезпечують на підприємстві раннє виявлення небезпек та створюють потужну систему цивільного захисту.
Надзвичайно змістовною та насиченою була практична частина навчань.
Не встигли учасники заходу ознайомитися із технікою обладнанням та спорядженням яке використовується спеціальними формуваннями підприємства як пролунав сигнал «Тривога».
За легендою навчань після розгерметизації з ємності на території підприємства стався витік аміаку.
Керівництво навчаннями та спостерігачі уважно аналізували дії усіх служб підприємства. В полі зору фахівців цивільного захисту були і першочергові дії обслуговуючого персоналу на місці аварії і аналітично-інформаційна робота диспетчерської служби.
Значна увага була прикута до кожної практичної дії служб екстреного реагування підприємства які у відповідності до планів реагування прибували до місця аварії. Враховуючи постійні ускладнення обстановки, що їм диктували спостерігачі, особовий склад відділень гірничорятувальний служби, хімічної розвідки, медичної служби, електротехнічної служби, постійно доводив свій професіоналізм та майстерність.
Як завжди вразили і перевіряючих і спостерігачів, пожежно-рятувальні підрозділи. Маючи на озброєнні сучасні техніку та обладнання, надійний індивідуальний захист, фахівці ДСНС увійшовши до небезпечної зони, за допомогою спеціальних стволів оперативно забезпечили установку спеціальних водяних завіс та провели кілька пінних атак, завдяки чому вдалось максимально ізолювати пошкоджений резервуар, та створити умови для подальшої ліквідації аварії.
Не менш цікавими були дії щодо проведення, евакуації працюючого персоналу, а також реалізації комплексу заходів спрямованих на локалізацію аварії і відкачування аміачної води в резервне сховище.
Підбиваючи підсумки навчань, їх керівник, начальник відділу підготовки органів управління на навчання населення ДСНС України, Дмитро Зайченко, відзначив високий рівень організації та проведення навчань. «Хочу подякувати керівництву підприємства. Проведення таких навчань передбачає не лише значний обсяг попередніх робіт, а й високий організаційний рівень, максимальну концентрацію та взаємодію багатьох служб та формувань. Досвід свідчить, саме належний рівень взаємодії між службами у випадку будь якої надзвичайної ситуації є основним фактором, що дозволяє проводити ефективні дії з подолання негативних наслідків». Підкресливши, що, кожен із учасників завдяки особистій участі у практичних заходах що виконувалися на багатьох етапах, він зазначив: «завдяки насиченій програмі навчань, нам також вдалось вдосконалити та узгодити єдині підходи в організації і проведенні у подальшому таких спеціальних об’єктових навчань з питань цивільного захисту.»










Comments