Аналітична довідка про стан пожеж у Черкаській області за 2015 рік
- 1dprzck
- 11 февр. 2016 г.
- 2 мин. чтения
9 лютого 2016 року в актовій залі Черкаського інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля відбулась нарада з підведення підсумків роботи Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій за 2015 рік на чолі з головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченко, також взяли участь заступник директора Департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій України Олександр Лещенко, голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, начальник Управління ДСНС України у Черкаській області генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Олександр Криворучко, голови районних державних адміністрацій та міст обласного підпорядкування, голови районних рад, керівники постійних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівний склад Управління ДСНС України в області та Інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, начальники служб цивільного захисту та аварійно-рятувальних формувань.
Про стан реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення у 2015 році доповів начальник Управління ДСНС генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь. Зокрема він зазначив, що в області впродовж минулого року забезпечено оперативне реагування на 5 надзвичайних ситуацій, на території Черкаської області зареєстровано 1254 пожеж, матеріальні втрати, завдані пожежами склали 358 млн. 431 тис. грн., внаслідок пожеж загинула 61 особа, з них 4 дитини.
Матеріальні втрати від пожеж, в порівнянні з 2014 роком збільшились на 189,3% і склали 358 млн. 431 тис. грн., з них прямі матеріальні збитки становлять 137 млн. 220 тис. грн., побічні – 221 млн. 211 тис. грн.
За статистичними даними від необережного поводження з вогнем на території області виникло 510 пожеж, від порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 336 пожеж, від порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 190 пожеж, від пустощів дітей з вогнем – 29 пожеж.
Перш за все необхідно зазначити, що особливістю минулого року стало зменшення випадків загибелі людей на водних об’єктах. Так, за минулий рік на водних об’єктах області загинуло 47 осіб, врятовано 44, що на 26 відсотків менш, ніж за 2014 рік: загинуло 64, врятовано 13 осіб. Це свідчить про те, що рятувальниками ведеться роз’яснювальна робота серед населення про обережне поводження на воді під час зимової риболовлі та правила пересування людей по кризі.
Також, на території області за 2015 рік виявлено та знешкоджено 4014 вибухонебезпечних предметів проти 533 у 2014 році.
Підсумовуючи вищесказане, потрібно проводити роз’яснювальні бесіди з населенням стосовно виконання елементарних правил пожежної безпеки при використання електронагрівальних приладів та пічного опалення, про заборону куріння в ліжку, особливо в нетверезому стані. Обов’язково необхідно роз’яснювати дітям про небезпеку пустощів із вогнем, не залишати сірники та запальнички в легкодоступних для них місцях. Саме через ці причини гине найбільше людей при пожежах.
Бережіть своє життя та своїх близьких!

Comments